Apel

Stowarzyszenie Spolczne Kulturalne Palestynczykow Polskich : zwraca się z apelem do sprawców porwania i uwięzienia w Pakistanie polskiego inżyniera o jego natychmiastowe i bezwarunkowe uwolnienie!

Dzisiaj pozostajemy razem w głębokim bólu i rozpaczy z rodziną
porwanego Polaka z Krosna.

Cała Palestyna, a szczególnie zbombardowana w wyniku zbrodniczej ofensywy Izraela Strefa Gazy opłakuje dzisiaj zabitych, rannych i porwanych rodaków. Zginęły setki niewinnych kobiet, dzieci i starców.

Uważamy, że juz dosyć ofiar złożonych przez Palestynę!


Przejęci bólem po stracie bliskich, zwracamy się do wszystkich, którym los ludzi prześladowanych i niewinnie więzionych nie jest obojętny, o podjęcie wszelkich możliwych działań, które doprowadzą do uwolnienia uwięzionego Polaka i jego szczęśliwego
powrotu do Ojczyzny i do rodziny.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że głos i apel Palestynczyków, ich rodziny i przyjaciół płynący z Polski, kraju, w którym żyjemy i mieszkamy,
poruszy serca wszystkich ludzi dobrej woli i przyczyni się do
uwolnienia niewinnego człowieka!

 

*****************************************************************************************************************

>>Lista izraelskich zbrodniarzy wojennych<<

Prosimy o interwencje i pomocy prawne w celu osądzenie izraelskich zbrodniarzy wojennych a przede wszystkim osobom posiadającym Polskiego Obywatelstwa!

Internet lists of izraeli war killers

http://clipmarks.com/clipmark/3BD6C723-28B0-40EE-95F2-653967FD5D7D/

********************************************************************************************************************

http://www.maannews.net/en/index.php?opr=ShowDetails&ID=35584  

Seventy Palestinian children from Gaza to visit Poland
Date: 07 / 02 / 2009 Time: 09:28

Gaza – Ma’an – Polish President Lech Kaczyński on Friday agreed to host 70 Gaza children for some much-needed relaxation.

The Republic of Poland's ledaer agreed to the request made by Omar Faris, secretary of the Palestinian-Polish Friendship Committee and a Polish lawmaker representing the Law and Justice Party.

According to the Palestinian Social and Cultural Committee in Poland, the young Palestinian guests will be involved in several activities, as many organizations in Poland expressed willingness to help those children affected by the 22-day Israeli offensive.  

***

P O D A R U J D Z I E C I O M
U S M I E C H !!

S z a n o w n i P a ń s t w o !!

Kancelaria Prezydenta RP przy współpracy z Caritas Polska oraz Polską Misją Medyczną koordynuje akcję pomocy dzieciom zamieszkującym Strefę Gazy. Na zaproszenie Prezydenta, do Polski 8 czerwca przyjeżdża siedemdziesięcio
ro dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z opiekunami i zespołem psychologów.

Podczas pobytu młodzi Palestyńczycy wezmą udział w zajęciach terapeutycznych, a niektórzy z nich zostaną poddani leczeniu. Środki na pokrycie wszelkich kosztów będą pochodzić od sponsorów.

Życie i zdrowie dziecka dla każdego z nas jest bardzo ważne.Niestety,n
ie wszystkim dzieciom jest ono dane.Osierocone, zastraszone i chore dzieci ze Strefy Gazy czekają na naszą pomoc.Nie wolno nam zapomnieć,że gdzies na świecie dzieje im się krzywda.To nasza przyszłośc.Pomóżmy im.Podarujmy choć odrobinę szczęscia.Sprawmy by na ich buziach zagościł uśmiech.

Apelujemy do wszystkich LUDZI DOBREJ WOLI oraz firm ktorym nie jest obojętny los małych Palestyńczyków .Prosimy o wpłacanie datków na konto Stowarzyszenia
alior bank 6724900005000045
0091591810

  sskpp.alior bank  67249000050000450091591810  

*****

AKCJA POMOCY DZIECIOM ZE STREFY GAZY


Szanowni Państwo!

Dzięki zaproszeniu oraz aktywnej pomocy pana Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, 8 czerwca br. przybyła do Polski grupa dzieci – ofiar wojny ze strefy Gazy. Grupa liczy 74 dzieci w wieku od 8 do 14 lat; towarzyszy jej zespół opiekunów i psychologów.

Życie i zdrowie dziecka dla każdego z nas jest bardzo ważne. Niestety, nie wszystkim dzieciom jest ono dane. W wyniku działań wojennych na terenie Gazy wiele z nich utraciło rodziców i własne domy.

Osierocone, zastraszone i chore dzieci ze Strefy Gazy czekają na naszą pomoc. Nie wolno nam zapominać, że wciąż dzieje im się krzywda. Pomóżmy im. Podarujmy odrobinę szczęścia. Sprawmy by na ich buziach zagościł prawdziwy uśmiech.

W Polsce młodzi Palestyńczycy zwiedzą kilka miast, wezmą udział w licznych zajęciach terapeutycznych, a niektórzy z nich zostaną poddani leczeniu. Koszty pobytu grupy pokryjemy ze środków własnych oraz naszych przyjaciół.


Apelujemy do wszystkich LUDZI DOBREJ WOLI oraz firm, którym nie jest obojętny los małych Palestyńczyków. Prosimy o wpłacanie darów pieniężnych na konto
Stowarzyszenia Społeczno-Kultur
alnego Palestyńczyków Polskich
nr: 67249000050000450091591810 Alior Bank
Adres: SSKPP
ul. Miłkowskiego 6/42
30-349 Kraków


Serdecznie pozdrawiam.

Omar Faris

**********